Представяме Ви една много чаровна и красива майка, жена и блогър. Тя се казва Надя, а професията ù е да прави по-красиви популярните личности, и не само. Тя обича работата си, но повече от година има нова, важна роля – да бъде добър родител на малката Емануела. Тя е усмихната като майка си, а те ни допускат до своя свят и дом, за да разкажат за нас и списание „PregnancyDiary“ повече за усмихнатите си дни. Представяме Ви Надя Сивкова и малката Емануела.
Здравей, Надя. Разкажи ни с какво си се занимавала, преди да забременееш?
Здравейте! Със същото, с което и след като забременях. 🙂 Професионален грим.
Как успяваш да съчетаеш двете неща. Трудно ли ти е?
С помощта на таткото и баби, разбира се, а понякога Емануела идва просто с мен. Не е лесно, но не е и толкова трудно. Професията ми е гъвкава.
Какво беше чувството, когато разбра, че си бременна?
Предимно паника. С Павлин седнахме пред болницата, мълчахме може би половин час.
Какво е първото нещо, което казва Еманауела, когато се събуди?
Ням-ням-ням. (смее се)
Кое е най-забавното нещо, което ви се е случвало заедно?
Всичко. Много харесвам спонтанните изблици, които има. Например веднъж в парка видя за първи път гълъб, обърна се към него, посочи го и изкрещя: „Матилда!“. ( смее се)
През какви трудности си преминала, откакто си с Емануела, и какво ти е коствало да се справиш с дадена ситуация?
Мисля, че най-трудното, което ми се случва покрай раждането, са диетите. Относно всички непредвидени ситуации – опитвам се да запазвам винаги спокойствие – така нещата минават по-леко, паниката и яростта не помагат.
Какво мислиш за кърменето на обществени места?
Аз съм ЗА. Емануела е изцяло кърмена 5-6 месеца (наложи се по-ранно захранване, защото вървеше изключително едра). Но не съм и привърженик на екстремното кърмене навън, според мен все пак това си е интимен момент. Правила съм го, налагало се е, но винаги по-прикрито.
Как прекарвате времето си заедно?
Винаги добре.
Мислиш ли, че Ема е наследила твоя талант, и обича ли да се гримира?
Много е рано да кажа. Факт е, че съсипа няколко червила вече, но по-скоро, защото опознава света около себе си, а червилата са… НАВСЯКЪДЕ!
Разкажи ни за своя блог „Beauty by Nadya Sivkova“. Какво можем да срещнем в него?
Създадох блога, за да може всеки да получи професионално мнение и съвет, защото мисля, че това липсва в българските beauty и блог среди. Там всеки ще прочете за моя опит, ще открие следващата си beauty находка и ще получи вдъхновение за това как да разчупи грим рутината си.
Какво ново да очакваме от теб?
Следващото бебе. 🙂
Пожелай нещо на читателите нa списание „PregnancyDiary“ и на „Лицата на града“.
Пожелавам на всички безброй здрави бебета. И сладкишите да не ви се лепят!
Повече за Надя можете да видите тук.
Автор: Мариана Станчева
Фотограф: Соня Тракийска