Тиквичките са храната на лятото, а днес ги съчетаваме в една вкусна и свежа комбинация. Представяме ви нашата разхлаждаща супа от тиквички, гарнирана с моцарела, хлебче и белен розов домат. Всичко това е щедро полято със зехтин „Екстра Върджин“, а резултатът ще зарадва всички почитатели на леката и вкусна храна.
Продукти:
- 4 малки тиквички
- 1 глава стар лук
- Зеленчуков бульон или приблизително ½ л. Вода
- Сол на вкус
- Черен пипер на вкус
- Зехтин „Екстра Върджин“
- Връзка пресен копър
- Няколко зрънца розов пипер
- 2 скилидки чесън
Начин на приготвяне:
В тенджера затопляме малко зехтин и прибавяме нарязания лук и тиквички. След това прибавяме и водата или бульона. Добавяме и черния и розов пипер. Оставяме да ври, докато тиквичките и лукът омекнат под капак. Накрая добавяме нарязаната скилидка чесън, копъра, солта и пасираме добре. Аранжираме чинията си със здравословно хлебче, моцарела и белен розов домат.
Един трик от нас за бързо белене на домати – завирате вода, режете „Дупето“ на домата на хикс и потапяте за 1 минута. След което вадите и шокирате със студена вода. Белите. Може да прибавите и прясна мента към супата. Сервирайте студена! Bon appetit! 🙂
Автор и снимки: Цветана Бонева