Испанската певица ще представи песни от балканския фолклор под аранжимента на българските музиканти Константин Кучев, Илко Градев, Петър Йорданов и италианеца Даниеле Феб
Каним ви на едно вълнуващо музикално пътешествие в недрата на балканската душа. С музика, която ще докосне сърцата, разказвайки отдавна забравени спомени. С ритъм, който ще накара телата ни да танцуват, дори и да не знаем стъпките. С думи, които разказват истории, които разбираме, макар не винаги да знаем езика. Защото говорят с езика на любовта – езикът на Балканите.

Първият самостоятелен концерт на новосформираната група Sandra Sangiao & the Haidouks ще се проведе в София на 10 ноември. Веднъж вече те се срещат с публиката неформално, сякаш почти случайно, само с няколко дни репетиции. Но тази среща ще се помни дълго от тези, които присъстваха на раждането на този музикален експеримент.
Сандра Санджиао е испански артист и музикален терапевт, бивш вокалист на групата Barcelona Gypsy Balkan Orchestra. През последните години се е отдала на солова кариера както и на идеята за песента като терапия. Идва миналото лято в България за експериментален концерт по покана на Беглика Фест. Концертът е с нейно участие и под музикалния аранжимент на 4 български музиканти, които тя среща за първи път. Изпълняват заедно песни от българския фолклор, както и от други балкански държави. Публиката е омагьосана. Така се ражда идеята за Sandra Sangiao & the Haidouks. Освен Сандра, в групата участват музиканти, добре познати на българската публика – Константин Кучев (цигулка), Петър Йорданов Бъни (перкусии), Илко Градев (акордеон) и Даниеле Фебо (бас китара и контрабас).
„Когато завърши нашият първи концерт заедно, два дни след като се срещнахме за пръв път, сякаш знаех, че се ражда едно ново семейство. Почувствах, че вече се познаваме и сме споделили музика още в отминали животи. Очаквам с нетърпение повторната ни среща на сцената в София. Ще изпълним песни както от българския и балканския фолклор, така и песни от моя репертоар.“, казва Сандра.
А Константин Кучев (цигулка) споделя: “След концерта ни със Сандра се чувствах зареден за полет до Луната и обратно. Толкова силна комуникация на сцената, такова музикално богатство в пълна лекота. Казах си: “Това ще го направим пак! Да, 100 %!” Нямам търпение за предстоящия концерт, и в същото време се радвам, че имаме време да изберем дори по-добре репертоара, да се подготвим за този празник. Наистина го чувствам като празник за всички нас, изпълнители и публика… Съчетанието между гласа на Сандра, нейната едновременно дива и чувствителна към детайлите музикална душа и балканския фолклор, заедно с едни от най-добрите музиканти, които съм срещал, е животворна красота.“
Жанрът на Sandra Sangiao & the Haidouks не може да бъде описан с една дума – комбинация от фолклор, етно и джипси джаз. Но за да се разбере, трябва да се чуе на живо. Музика, която успява да докосне, раздвижи и накара да си припяват едновременно любителите на джаза и народната музика, на етното и на електронната сцена.


Концертът ще се състои на 10.11 в Камерна зала „Академик“ на Национален студентски дом в гр. София. Билетите са в продажба в мрежата на Bilet Bg / Билет Бг онлайн или на каса (вижте списъка с каси тук).
Преди концерта ще се състои вокален уъркшоп с Константин Кучев и Сандра Санджиао под надслов „Camino De Voz/ Пътят на гласа“, който ще се проведе на 6.11 от 12 ч. в Топлоцентрала. Пътят на гласа е едно пространство, в което двамата музиканти заедно ще ви покажат пътя към свободата и чистотата на изразяването. В допълнение към това, Сандра ще предостави възможност на 15 души да изпитат силата на лечебния ѝ глас в индивидуални вокални сесии, които ще се проведат в дните преди концерта – 7,8 и 9 ноември. „Пеенето не цели да звучи красиво или правилно – най-важната мисия на песента е да ни излекува и покаже къде в тялото ни има блокажи.“, казва Сандра. По време на индивидуалните сесии с нея, всеки участник ще има възможността да преоткрие звука на собственото си тяло си чрез индивидуално изследване, в което тя ще го води.
Средставата от концерта и вокалния уъркшоп ще бъдат използвани за записа на първия студиен албум на Sandra Sangiao & the Haidouks.
За музикантите
Константин Кучев – цигулка
Константин Кучев е музикант и творец. Обича спонтанността и импровизацията, сътворчеството тук и сега. Композира музика за театър и кино, както и в проектите Основно Ветрове & ДевиРа, Музикална лаборатория на Йордан Камджалов, Зора & Косьо, Balkan Khans, Ivo Dimchev Live Band, Хилда Казасян: Да послушаме кино, Storycatchers. Автор на няколко албума за деца. Освен на любимата си цигулка, Константин обича да свири на странни и магнетични музикални инструменти като хърди-гърди, индийски ситар, ребаб и какво ли още не. За него всичко е музика и музикален инструмент.
Петър Йорданов Бъни – перкусии
Петър Йорданов Бъни е човекът, който стои зад проекта Bunyverse, в който успява да комобинира в едно шоу магията на перкусиите, като записва и създава музикално изпълнение чрез look станция. Той е мултиинструментален музикант, композитор и участва в редица различни проекти, води уъркшопи и организира концерти и фестивали. Той е и един от съоснователите на Оратница (българска етно бас група). Сред инструментите му са перуански кахон, модифициран специално за него, африканска калимба, бас китара, тапан, джембе, овал и loop station.
Илко Градев – акордеон
Илко се превръща в магьосник, когато свири – звуците на акордиона му хипнотизират слушателите. Обича да експериментира с различни жанрове – джаз и фънк в неговия собствен проект Acoustic Soul, както и африкански блус с балкански привкус заедно с група
Даниеле Фебо – контрабас
Даниеле обича динамичния ритъм – не само в музиката, но и в живота. Свири с над 10 групи – не е преувеличение да се каже, че музиката е целият му живот. Даниеле обича експерименталния джаз и мултижанровите проекти, в които може да допринесе със своята бас китара и контрабас.