Днес Ви представяме една дама, носеща нещо много специално в себе си. Книгата, която e написала със сърце и душа, водена от идеята да помага на хората, я измъква от състояние на тежък бърнаут. На онези от нас, които вече са прочели творбата, тя напомня колко сме ценни самите ние и как трябва да се обичаме и да се грижим за себе си, за какво трябва внимаваме, как да преодоляваме трудностите и как, въпреки всичко, да намираме сили да се усмихваме. За всичко това прочете в интервюто с Валентина по повод на нейната книга “90 хроники за щастие”.

Здравей! Приятно ми е, че си тук, за да разкажеш повече за себе си.
Коя е най-голямата ти страст в живота?
Творчеството. Да, несъмнено, това е. И по-точно – писането, с което съм пряко свързана. Независимо дали става въпрос за художествени текстове или за бизнес писма и документи. Самото писане поддържа вдъхновението, въображението и поражда нови мечти за осъществяване.
С какво си се занимавала преди да решиш да станеш автор и да напишеш книгата “90 хроники за щастие”?
Завършила съм висше, “Медии и комуникации”, със специалност журналистика. И в медийната среда се развих и направих скромна кариера, която прекратих, когато взех личното решение да се посветя на книгите.
Какво конкретно те накара да напишеш първата си книга?
Желанието и волята да помагам. Споделяйки своята история, се надявам тя да бъде полезна на другите да се самосъхранят и да им енещо като гайд в живота, без обаче да се смятам за нечий гуру. Тя е за онези, които ще се припознаят, намерят и преотктият в/със/чрез нея.
Какво всъщност искаш да кажеш чрез нея? Какво е посланието?
Тази книга е за всички! И за мен, включително. Чрез нея предавам своята история, приемайки я. Без отричане или разкрасяване! Такава,каквато е, такава, каквато съм. И с “90 хроники на щастието” приемам това, което е, което e било и може да бъде. Това е моят начин да притежавам своята история без да я замитам настрани и създавам погрешен образ. Фалшив имидж. Това съм аз. Искам да предам, че независимо от хорските приказки, можем да сме себе си, свободни и щастливи. Всичко това и много повече, без да подлежим на нечии правила и закони! Можем да се излекуваме и да спасим себе от триизмерния вакуум, който ни засмуква с всеки следващ ден! Чрез книгата разказвам история, която никой не иска да разкаже. Всички ние се състезаваме ежедневно, за да бъдем видяни, забелязани от самите нас дори. Като в интерес на истината е по-важно да се виждаме такива, каквито сме, да бъдем част от собствената си история,да се осъзнаваме и преоткриваме! Всичко това и много още е възможно единствено и само благодарение на Издателство “Екрие” и по-конкретно на незаменимата и единствена Галина Попова, мой издател и редактор, съосновател на издателската къща, която притежава изключително портфолио от заглавия в сферата на психологията.

Какво те докара до бърнаут?
Не какво! Кой! Аз-ът. Онзи, амбициозният. Силен и могъщ, надделяващ Аз!
Мислиш ли, че чрез книгата ще помогнеш на себе си и на други хора?
Да. И то много! Говоря основно за себе си. Другите сами ще си признаят и ще решат за тях самите. Дали публично или пред тях си. И това е достатъчно.
Кой е най-големият урок, който научи от живота?
Твърде късно го осъзнах: да не бързам да го изживея. Вторият живот, ако не трети, който живея, е след като осъзнах, че имаме само един.
За какво мечтеш?
За още много сутрини, когато ще има възможност да погледна изрева с чистосърдечна благодарност и онова смирено спокойствие, чрез което се постига безценен и жизненоважен баланс, без страх и тревога за бъдещето. Мечтая си всеки, който се нуждае от подобно нещо,да го постигне. Благородното ми желание е да мога да допринасям за това без каквито и да е претенции.
Коя всъщност е Валентина?
Тя е момиче, което и до ден днешен се самопознава. На пръв поглед пораснала, но всъщност е онова малко дете с големи мечти и благородни намерения.
От тук можете да закупите книгата – “90 хроники за щастие”.
Снимки: Личен архив